גאון הפרקטים

פרקט הוא סוג של ריצוף עץ המשמש לרוב בבתים פרטיים. זה יכול להיות עשוי מסוגים שונים של עץ, כגון אלון, בוק ודובדבן. ניתן לפרוס רצפת פרקט בדרכים רבות ושונות, אך הפופולרית ביותר היא להפעיל אותה בניצב לקירות. זה אומר שאם אתם פונים לקיר אז הפרקט יהיה בצד ימין שלכם.

עבודת פרקט

עבודת פרקט היא תהליך הנחת רצפת פרקט, שהוא סוג של ריצוף עץ. העץ נחתך לחתיכות ולאחר מכן מודבק יחד בדוגמה ליצירת צורת הרצפה. רצפות הפרקט הקדומות ביותר היו עשויות מגושים של עץ מלא, בדרך כלל אלון או אגוז. גרסאות מוקדמות אלו נקראות לעתים קרובות "פרקט בלוקים". גרסאות מאוחרות יותר השתמשו בלוקי עץ מצופים – אלה ידועים בשם "פרקט בלוקים מצופה פורניר". תהליך זה פותח בצרפת והפך פופולרי באנגליה במהלך המאה ה-18. התהליך המודרני ליצירת רצפות פרקט כולל שימוש ביריעות פורניר דקות המרובדות זו על גבי זו ליצירת דוגמה. השכבה העליונה נחתכת לצורות עם מפרצונים הנפגשים בזוויות של 90 מעלות ליצירת דפוס משתלב בשילוב עם שכבות אחרות. יריעות אלו מודבקות יחד עם רצועות דקות של עץ קשה בין כל יריעה ליצירת בלוקים שניתן להתקין

המונח פרקט נגזר מהמילה הצרפתית "פרקטר", שפירושה "לסלול". פרקט הוא סוג של ריצוף המורכב מחתיכות עץ קטנות, בדרך כלל אלון, המסודרות לתבנית ולאחר מכן מודבקות זו לזו. הדפוס יכול להיות אדרה או שברון. ישנן שתי דרכים להתקין ריצוף פרקט: צף והדבקה. ציפה משמעה שהריצוף אינו מחובר לתת הרצפה ובמקום זאת יושב עליה. התקנת דבק כרוכה בהצמדת הריצוף באמצעות דבק מיוחד הנקרא דבק פרקט לתת הרצפה שמתחתיו. במידה והפרקט שלכם כבר ישן יש לבצע חידוש פרקט ברמת גימור גבוהה וככה לשמור על הפרקט עוד כמה שנים טובות.

מאחר שפרקט הוא חומר טבעי, הוא עלול להיפגע מלחות וטמפרטורה. כדי להבטיח שזה לא יקרה, יש כמה דברים שעליך לעשות.

1. שמרו על רמות הלחות בביתכם ב-50% או פחות.

2. הימנעו משימוש בכל סוג של פוליש לרהיטים על הרצפה או בוקס.

3. השתמשו במגב לח לניקוי הרצפה במקום במטלית יבשה כדי למנוע שריטה של פני העץ ופגיעה נוספת בו.

4. אם אתם רוצים להשתמש בשואב אבק, ודאו שהזרבובית שלו לא תהיה חזקה מדי כדי שהיא לא תשרוט גם את פני ריצוף הפרקט שלכם.

פרקט הוא סוג של ריצוף עץ המשמש לרוב בבתים. הוא עשוי מעץ ויש לו דוגמה גיאומטרית המורכבת בדרך כלל משורות של בלוקים. רצפות פרקט נמצאות בדרך כלל בחדרים כמו מטבחים, סלון וחדרי אוכל מכיוון שהם עמידים וקלים לניקוי. את עבודת הפרקט לבית פרטי זה ביצעה החברה בשם Lumber Liquidators. פרקט הוא סוג של ריצוף עץ שעשוי לרוב מעץ. יש לו דוגמה גיאומטרית ולעתים קרובות מגיע בצבעים בהירים או כהים. עבודת הפרקט לבית פרטי זה נוצרה על ידי אומן שהשתמש בסוגי עץ שונים ליצירת הדוגמה. עבודות מסוג זה ניתן למצוא בהרבה בתים פרטיים ובמבני ציבור, כמו בתי מלון ומסעדות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *